Průmysl se přidává k odborům v boji za vyšší platy učitelů

pátek 8. listopadu 2019 ·

Nezvyklé spojenectví se rodí kolem debat o navýšení platů učitelů v příštím roce. K odborářům se přidal i Svaz průmyslu a dopravy, společnými silami chtějí na jednáních kabinetu, odborů a zaměstnavatelů přimět vládu splnit původní slib přidat učitelům 15 procent. Ke spojenectví došlo už na posledním jednání tripartity. „Dohodli jsme se, že připravíme společný dopis, který chceme předat politikům a který se týká právě vzdělávání,“ uvedl předseda Českomoravské komory odborových svazů Josef Středula. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny.Josef Středula (cmkos.cz)
Zaměstnavatelé a odbory reagují na pondělní rozhodnutí vlády přidat učitelům v příštím roce 10 procent k současným platům. Z toho pouze osm by šlo na plošné navýšení takzvaných tarifů, zbylá dvě procenta mají dostat k dispozici ředitelé na osobní odměny pro svoje podřízené. Ještě na jaře přitom kabinet Andreje Babiše sliboval, že si v příštím roce pedagogové polepší o 15 procent.

„Dopadlo to jinak, je to špatně,“ komentoval vývoj z tohoto týdne Středula. Právě poslancům, šéfům stran a ministrům hodlají odbory společně se svazem průmyslu adresovat svůj dopis. „Budeme v něm požadovat slíbených 15 procent,“ potvrdil Středula.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.