Opozice chce dosáhnout navýšení platů učitelů o 15 procent

úterý 26. listopadu 2019 ·

Poslanci většiny opozičních stran chtějí dosáhnout patnáctiprocentního navýšení platů učitelů v příštím roce. Zástupci stran to řekli na dnešních tiskových konferencích před zahájením schůze Sněmovny. STAN a ODS požadují přesun dalších 5,5 miliardy korun do rozpočtu ministerstva školství, o téže částce dříve hovořila TOP 09. KDU-ČSL chce do školství přidat pět miliard korun, stejně tak Piráti. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) vláda činí kroky k tomu, aby splnila svůj závazek, že v roce 2021 bude průměrný plat pedagogů činit 150 procent z průměru v roce 2017. Opozice připravila mnoho pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu na příští rok. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.