Kurz finanční gramotnosti

čtvrtek 31. října 2019 ·

Instititut ekonomického vzdělávání nabízí další z kurzů DVPP pro pedagogy středních škol. Kurzy lze financovat skrze Šablony MŠMT pro střední školy. Kurz Finanční gramotnost proběhne 13. listopadu v Praze. Kurz představí inovativní a praktické přístupy k výuce finanční gramotnosti na SŠ.Stěžejními tématy kurzu jsou kryptoměny a úroky. Lektor zodpoví palčivé otázky ohledně současnosti a budoucnosti kryptoměn nejen v České republice, ale i ve světě. Kurz umožní nahlédnout do útrob blockchainu a vysvětlí, proč a jak jsou limitovaná jeho využití.

Lektor vás pomocí praktických příkladů provede problematikou úroků. Cílem kurzu je představit příklady, na kterých je možné poodkrýt praktiky úvěrových společností tak, aby byly srozumitelné pro středoškolské studenty i bez dalších finančních znalostí. Kurz také představí nejčastější cesty do dluhových pastí, které v současné době postihují necelou desetinu populace v České republice. 

Kurzem Vás provede Mgr. Ing. Dominik Stroukal, Ph.D.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.