EDUpoint v říjnu: Co a jak moc funkčně řeší obědy do škol?

pondělí 14. října 2019 ·

EDUin zve na debatu o obědech zdarma, která proběhne v rámci Akvária 22. 10. od 17.00 do 19.00 v Pražském kreativním centru na Staroměstském náměstí. Do debaty přijali pozvání Jan Hřebíček, MPSV, Jana Skopová, Women for Women, Lukáš Průcha, Člověk v tísni, pobočka Liberec a Jan Korda, ZŠ Lyčkovo náměstí, Praha.
Nedávno veřejnou diskusí proběhlo téma obědů zdarma pro žáky z rodin ohrožených sociálním vyloučením. Názory na to, zda a komu poskytovat ve školních jídelnách oběd zadarmo, byly často protichůdné a odrážely fakt, že společenská debata vnímá problém vzrůstající nerovnosti, ale neví si rady s tím, jak jej řešit. Pojďme se podívat na to, jak institut obědů zdarma fungoval doposud, jak to reálně vypadá v terénu, jaké jsou jeho přínosy a jaké sebou nese problémy a bariéry. Pokusíme se také najít odpověď na otázku, zda by situaci vyřešilo zavedení obědů zdarma pro všechny, jak navrhovali někteří politici.


Další informace naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
14. října 2019 v 10:14  

1/školní stravování ano či ne
2/při variantě ne je pro státní kasu nejefektivnější jedno jídlo pro každého zdarma

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.