Lounská škola zakázala energetické nápoje, děti je nesmí ani přinést

středa 25. září 2019 ·

Zahnat únavu energetickým nápojem, nebo prostě jen snaha se vyrovnat kamarádům a být takzvaně cool, se pro mnoho školáků stává běžnou součástí dne. Lounská základní škola a mateřská škola kpt. Otakara Jaroše ovšem od začátku školního roku zakázala nejen pití, ale i nošení takových nápojů do areálu školy. „Energetický nápoj, který je plný kofeinu, do rukou dětí a do školy vůbec nepatří. Proto jsme se rozhodli zákaz zařadit do školního řádu,“ uvedl pro iDNES ředitel Vlastimil Lisse.Ředitel dodal, že ačkoliv nejde o masovou záležitost, doplněním zákazu do školních pravidel chtějí upozornit rodiče, aby se více zajímali o to, co jejich děti konzumují. „S rodiči jsme to prodiskutovali a máme na to od nich kladné ohlasy. Rodiče, kteří jsou soudní, s tím souhlasí,“ doplnil.

Už od loňského roku platí zákaz energetických nápojů ve škole a na školních akcích v mostecké 8. základní škole. „Pokud bude žák přistižen s neotevřeným energetickým nápojem, bude mu zabaven a předán zákonným zástupcům. Pokud bude přistižen s otevřeným nápojem, bude nápoj vylit do umyvadla, a to z hygienických důvodů,“ stojí ve školních pravidlech.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
25. září 2019 v 16:28  

...a co když na školu přijde nový žák a nesoudným rodičem?

Unknown řekl(a)...
25. září 2019 v 18:07  

V našich školách se takových právních paskvilů bohužel najde celá řada.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.