Diskuse ke vzdělávání v ČR: Česko, a jak dál?

čtvrtek 19. září 2019 ·

V jakém stavu je české školství? Jaké novinky přináší do výuky 21. století? Proč ve školách chybí učitelé? Jak zlepšit vzdělávání pro úspěch ČR? Taková jsou témata diskuse, která se koná 1. října na Filozofické fakultě UK.

Mezi diskutujícími budou:

Tomáš Zima – rektor UK
Robert Plaga – ministr školství
Radka Wildová – prorektorka UK
Bohumil Kartous - EDUin


Více informací naleznete zde

3 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
19. září 2019 v 7:38  

Účastníci mi nedávají záruku, že budou schopni na tyto otázky odpovědět. Jsou to sice důležití lidé, ale z jejich dlouhodobého vystupování vyplývá, že vůbec neví co se na školách (mimo VŠ)děje. Pro mě je desetkrát cenější diskuze s kolegy učiteli na konferenci než taková politická předváděčka. Navíc z druhého konce republiky to nemůžu di Prahy stihnout. Před lety jezdili na celostátní konference učitelů náměstci ministra. Sice nic moc podstatného neřekli, ale měli aspoň zpětnou vazbu od učitelů. Poslední léta, je úspěch, když dorazí úředník z ministerstva.
Pořádné výzkumy skoro nejsou. Zmapování počtu učitelů ČŠI je trochu málo. Podle toho to vypadá.

laimes řekl(a)...
19. září 2019 v 16:05  

V jakém stavu je české školství?
- v totálním rozvratu,každý si dělá,co chce
Jaké novinky přináší do výuky 21. století?
-nepřináší nic kromě problémů,které nikdo neví ,jak řešit
Proč ve školách chybí učitelé?
-protože si ředitel může zaměstnat i neučitele
Jak zlepšit vzdělávání pro úspěch ČR?
-nejprve si musíme definovate ten "úspěch"

Vera řekl(a)...
19. září 2019 v 17:10  

To je skvělé. Začátek 17.30 je tak na dojezdovou vzdálenost max hodina a půl+hledání parkování. Odhaduji, že většina těch, kteří by se rádi zúčastnili, se tam prostě nedostanou už jen z těch časových důvodů.
A promiňte, ale pan Kartous není odborník na vzdělání.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.