V kraji během pěti let strmě narostl počet dětí s autismem

čtvrtek 11. července 2019 ·

Straní se kolektivu, mají problémy s komunikací, nedokáží přiměřeně reagovat na běžné situace. Dětí s autismem v České republice i na jižní Moravě přibývá. Zatímco před pěti lety se podle statistik ministerstva školství učilo v jihomoravských základních školách 420 dětí s autismem, v letošním školním roce jich bylo už 730. Reportáž přináší Deník.Počet podle odborníků roste ze dvou důvodů. „Za prvé se zpřesňuje diagnostika. Za druhé výzkumy dokazují, že jejich počet skutečně stoupá,“ vysvětlil Tomáš Dostál, ředitel brněnské organizace Paspoint, která pomáhá dětem s autismem a jejich rodinám.

Odhalit nemoc lze u dětí obvykle už mezi druhým a třetím rokem věku. S včasným rozpoznáním mohou pomoct speciální dotazníky. „Snažíme se je dostat mezi všechny pediatry. Na základě dotazníku by mohli vyslovit podezření, že dítě může mít autismus a poslat ho k odborníkovi,“ řekl Dostál.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.