Ministerské ceny mají vedle sportovců dostávat i vysokoškolští učitelé. K diplomu by dostali i 100 tisíc korun

čtvrtek 25. července 2019 ·

Ministerstvo školství chystá nová ocenění. Jedno z nich by mělo náležet vysokoškolským učitelům. O neslyšící a mentálně postižené se pak má dle ministerského plánu rozšířit skupina oceňovaných handicapovaných sportovců. Podle návrhu plánuje ministerstvo mezi vysokoškolské vyučující rozdělit až pět cen ročně. Kromě diplomu by pedagogové měli dostat také 100 tisíc korun. Informují Hospodářské noviny.


"Cílem zavedení ceny je upozornit na význam a důležitost kvalitní vzdělávací činnosti na vysokých školách, ocenit vynikající práci vysokoškolských učitelů, vyzdvihnout příklady dobré praxe a významné inovace v oblasti vzdělávací činnosti a rovněž podnítit diskusi o kvalitní výuce na vysokých školách," píše ministerstvo v návrhu.

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima ministerský plán vítá. "Jakékoli ocenění práce pedagogů a akademické obce nás povzbudí a potvrdí zájem nejen odborné veřejnosti o školství," myslí si.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Vera řekl(a)...
25. července 2019 v 17:50  

Promiňte, ale dát předpokládám vynikajícímu VŠ vyučujícímu diplom a 100 000 je spíš výsměch. V době, kdy špičkoví fotbalisti pobírají desítky milionů a odměny za každý gól je to tristní.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.