Uchazeč o místo ředitele vyhrál konkurz. Šéfem však nebude

pondělí 17. června 2019 ·

Rada města jmenovala do funkce nového ředitele ZŠ Komenského ve Slavkově u Brna učitelku Věru Křivánkovou, přestože komise doporučila stávajícího ředitele Vladimíra Soukopa. Proti platnému rozhodnutí rady se ohradili pracovníci školy i obyvatelé Slavkova, kteří sepsali petici. Důvodem rozhodnutí má mimo jiné podle starosty být lepší komunikace se zřizovatelem, tedy radnicí. Reportáž přináší Deník.cz.


Svůj pohled na věc redakci poskytl i slavkovský starosta Michal Boudný. Komise podle něj uznala schopnými oba kandidáty. Svůj závěr předala radním jako nezávazné doporučení. Oni se pak rozhodli pro Věru Křivánkovou. „Paní Věra Křivánková je velmi zkušená a oblíbená pedagožka, která působila jako místostarostka pro školství. Věříme, že výběr nové ředitelky přispěje k lepší komunikaci se zřizovatelem a v důsledku uklidní napětí mezi pedagogy,“ sdělil na webu města.

Vladimíra Soukopa rozhodnutí překvapilo. „Starosta mi řekl, že se mnou počítají. Že nikoho nemají a nehledají. Prohlásil to i veřejně. Nejvíce mi vadí, že mi lhal do obličeje a nejednal se mnou na rovinu,“ sdělil.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.