On-line seminář: Biodiverzita

pondělí 10. června 2019 ·

Lektorka Lenka Skoupá ukáže dopady současné monokulturní krajiny na přírodu a její obyvatele. Vysvětlí, jaký vliv má diverzita, jak ji může ovlivnit jednotlivec nebo jaká jsou dostupná opatření pro udržení biodiverzity.


Cíle setkání:

• Seznámit pedagogy s hlavními rozdíly mezi monokulturní krajinou a krajinou se zachovanou biodiverzitou
• Jaké jsou dopady úbytku biodiverzity
• Přiblížíme si vhodné aktivity a tipy na výuku o biodiverzitě a možnostech jejího ovlivnění

Setkání je určeno učitelům především druhého stupně základních škol, učitelům gymnázií a středních škol.

Program:

• Co je biodiverzita
• Jaké jsou hlavní příčiny úbytku biodiverzity
• Jak vypadá monokultura
• Důsledky úbytku biodiverzity
• Vhodné aktivity a tipy na výuku o biodiverzitě
• Dotazy účastníků online setkání

Setkání se uskuteční ve středu 12. 6. 2019 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.