Je dobře, že se přidává učitelům, ale vůbec se neřeší nedostupnost bydlení, říká analytik k rozpočtu pro rok 2020

středa 26. června 2019 ·

Víc půjde z rozpočtu příští rok jak důchodcům, tak učitelům. „Lze pochválit růst výdajů na platy učitelů. Díky tomu by se mohla postupně stabilizovat situace ve školství. Vyšší platy učitelů však nepomohou modernizovat výuku, která v mnohých ohledech zaspala v minulém století,“ říká pro Seznam Zprávy ekonom Štěpán Křeček, který sám taky učí na Vysoké škole ekonomické.


Penzisté pak dostanou přidáno 900 korun měsíčně, průměrně se tak dostanou na 14 300 korun. Na dlouho to ale bude podobně velké skokové zvýšení. Jinde má ale státní rozpočet mezery.

„Ve státním rozpočtu zcela postrádám výdaje na řešení problémů spojených s realitním trhem,“ uvedl Křeček. Mladí lidé si pak nemohou dovolit vlastní bydlení. „Státní půjčky na bydlení se ukazují jako neefektivní nástroj, který neřeší problém vysoké ceny nemovitostí,“ dodává analytik.


Celý text a video naleznete zde

2 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
27. června 2019 v 18:41  

DATABÁZE LŽÍ: ROBERT PLAGA A PLATY UČITELŮ

Číslo 39 tisíc je podle údajů, které poskytlo samo ministerstvo školství, hypotetické...

Když byl ministr školství konfrontován s tvrdými daty, svůj úvodní výrok o 39 tisících nakonec zmírnil..


https://neovlivni.cz/databaze-lzi-robert-plaga-a-platy-ucitelu/
BP řekl(a)...
28. června 2019 v 7:38  

https://eurozpravy.cz/domaci/skolstvi/254425-jak-rostou-platy-ucitelu-realita-je-jina-nez-statistiky/

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.