České univerzity stoupají ve světovém žebříčku

středa 26. června 2019 ·

Karlova univerzita se letos probojovala mezi 300 nejlepších univerzit celého světa. V prestižním žebříčku QS World Univerzity Ranking se mezi TOP 1000 pro akademický rok 2019/2020 dostalo rekordních devět českých vysokých škol, z toho čtyři vůbec poprvé.

Většina českých univerzit si ve světovém srovnání navíc oproti loňsku polepšila.

Meziroční srovnání umístění českých vysokých škol:


Žebříček již po osmé v řadě vede Massachusetts Institute of Technology, následuje Standford University a Harvard University. Kompletní výsledky naleznete zde.

QS World univerzity ranking patří mezi nejprestižnější mezinárodní srovnání vysokých škol. 1000 nejlepších světových univerzit je každoročně hodnoceno na základě šesti kritérií: akademická reputace (s přidělenou největší vahou 40 %), reputace mezi zaměstnavateli (10 %), relace mezi počtem akademických pracovníků a studentů (20 %), počet publikovaných citací akademických pracovníků (20 %), podíl zahraničních akademiků (5 %) a podíl zahraničních studentů (5 %).


Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.