Školy jsou málo chráněné před teroristy, ministerstvo pošle kraji milion

pondělí 27. května 2019 ·

Velké mezery v zabezpečení má řada škol v Libereckém kraji. Aby byly lépe chráněny třeba před teroristickým útokem, pošle jim ministerstvo vnitra téměř milion korun. Peníze půjdou například na školení učitelů a zaměstnanců nebo na různé analýzy. Informuje iDNES.

„Chceme, aby se pracovníci školy i žáci naučili, jak se mají chovat v krizových situacích. V drtivé většině našich škol to bohužel funguje jen tak, že je tam zamknuto, a nic víc,“ vysvětluje náměstek hejtmana Petr Tulpa.


Celý text naleznete zde

9 komentářů:

Tomáš Barták řekl(a)...
27. května 2019 10:54  

Rozumím tomu dobře, že před teroristy je nutné chránit školy v Libereckém kraji? Přečetl jsem to dobře?

vstek řekl(a)...
27. května 2019 11:18  

To je fajn. Na jednu školu to dělá cca 4500 Kč. Za to se dá koupit hodně jetá brokovnice pro školníka, nebo plakát na dveře" Teroristům vstup zakázán!" a ještě zbude na náhradní bezpečnostní klíč pro každého učitele. Nemusí pršet, jen když kape.

PP řekl(a)...
27. května 2019 13:44  

Mnohem větším nebezpečím pro školy jsou blbci.
Proti tomu nemáme nic?

Tajný Učitel řekl(a)...
27. května 2019 14:19  

Školy jsou málo chráněné před spd seniory.

PP řekl(a)...
27. května 2019 14:25  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Jiri Janecek řekl(a)...
27. května 2019 14:29  

"Peníze půjdou například na školení učitelů a zaměstnanců nebo na různé analýzy."

To asi staci…

Michal Komárek řekl(a)...
27. května 2019 14:37  

A těch osobních výpadů už také stačilo, pánové. Děkuji.

Petr Portwyn řekl(a)...
27. května 2019 15:01  

Hlavně ty analýzy aby byly. Ty jsou totiž co? Hlavní!
(Snad to nebude bráno jako osobní výpad.)

Jiri Janecek řekl(a)...
27. května 2019 17:55  

Co je tady v této diskuzi osobní výpad?

Nejsem schopen posoudit smazaný příspěvek si pana Pelikána, ale oslovení "pánové" tak nějak naznačuje, že se to tu osobními výpady jen hemží... Nebo přesněji - že se ho dopustili aspoň dva pánové...Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.