Po roce studenti opět "vyjdou ven". Nejsme k současnému dění lhostejní, vzkazují

pátek 10. května 2019 ·

Po víc než roce chtějí tisíce studentů po celé České republice znovu společně stávkovat. Důvodem tentokrát není ochrana klimatu, za kterou demonstrovali v minulých týdnech. Cílem stávky #VyjdiVen je důrazně vystoupit na ochranu ústavy, morálky a nezávislé justice, které podle studentů ohrožují čelní představitelé země. Informuje Aktuálně.cz.

Stávka by měla probíhat obdobně jako minulý rok. Studenti v poledne 16. května na půl hodiny opustí své školy a shromáždí se před budovou, odpoledne pak opět proběhne společné setkání v Praze. Organizátoři vyzývají, aby se ke stávce připojili také občané a podpořili je stávkou na svém pracovišti.


Celý text naleznete zde

3 komentářů:

E.Kocourek řekl(a)...
11. května 2019 7:45  

Chápu-li správně, studenti chtějí fakticky stávkovat proti demokracii. Prozradili jim to ti, kdo je k tomu navádějí? ////

Díval jsem se na odkaz "celý text zde" a žádný text tam není. ////

tyrjir řekl(a)...
11. května 2019 9:16  

Mezi účastníky protestů byli studenti, rodiny s dětmi i senioři. Po týdnu opět přišel i bývalý premiér z ČSSD Bohuslav Sobotka, který měl ve vládě s Babišem ostré spory.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/proti-benesove-i-babisovi-po-tydnu-opet-protestuji-tisice-li/r~2d5e89a4702211e9b5e8ac1f6b220ee8/

Nevíte někdo, jestli přijde i miliardář Bakala?

Jiri Janecek řekl(a)...
11. května 2019 10:09  

No, a kdy tu ta morálka a nezávislá justice byla?

A co tak vadí na Benešové? Že za starého režimu řešila na prokuratuře v Kladně dopravní přestupky? Nebo že by z ní by demograti mohli mít špatné svědomí (třeba ohledně ne úplně morálního zásahu do "nezávislosti" SZ v roce 2005)? Byla by snad třeba paní Vesecká lepší volbou na ministryni spravedlnosti? Nebo pan Němec či Salichov?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.