Tomáš Feřtek: Vážení učitelé, ať už jste na tom se svým sebevědomím jakkoli, je dost těch, kteří vaši práci umí ocenit

čtvrtek 4. dubna 2019 ·

Paní učitelka… je velmi inspirativní a úžasná žena. Bez jejího úsilí a entuziasmu by polovina naší třídy ani nedošla do maturitního ročníku.“ „Pan učitel umí žáky nadchnout a energetizovat. Moje dcera poprvé po pěti letech školní docházky miluje matematiku, baví ji bádat a nalézat nová řešení, hledat své limity a přijímat výzvy,“ cituje Tomáš Feřtek z nominací v rámci české verze Global Teacher Prize. A v rámci své úvahy cituje i diskusi na České škole.Feřtek v citacích pokračuje:

Paní učitelka… je kouč dětských duší. Učí kritickému myšlení, skvěle děti motivuje. Moje dcera může svobodně ukázat samu sebe.

Testy v jejích hodinách jsou jiné, netestují jenom nás studenty, ale i ji. Známky bere jako feedback, jestli nás danou látku naučila… jsme seznamováni se spoustou technických faktů, ale nezapomínejme, že učitel nás chtě nechtě ovlivní i po charakterové stránce. A v tohle směru je ona vzorem.

Je učitelem tělem i duší. V hodinách matematiky a tělesné výchovy dokáže děti neuvěřitelně motivovat, a zároveň u nich má respekt a kázeň… jeho sobotní školy jsou fenomén…

Dokáže v člověku probudit lásku k chemii a vysvětlit nevysvětlitelné. Úžasná kantorka, která z celého srdce věří nejen v učitelskou profesi, ale i ve svěřené děti.

Dokáže nadchnout nejen žáky, ale i kolegy. Vyzařuje z ní klid, ale zároveň obrovská síla a energie.

A tak podobně. V 677 vydáních. To nezní špatně, ne?


Celý text naleznete zde
Tomáš Feřtek v textu upozorňuje na tuto diskusi na České škole

5 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
4. dubna 2019 9:11  

Od doby, kdy byly vynalezeny peníze mi nemusíte za mou práci děkovat.

Tedy dejte peníze, aby si dobrý učitel nemusel přivydělávat jinde. Medaile je sice levnější, ale všecka sláva...

Těch, co mají kompexy a umí na učitele plivnout, je zatím mnohem víc.

laimes řekl(a)...
4. dubna 2019 9:44  

sebevědomí jsem měl vždy vpořádku,dokázal jsem v případě potřeby poslat do pxxxle jak rodičem tak i pana ředitele a nenudil jsem se,prožil jsem bohatý profesní život , poznal mnoho škol a kolegů...

Q. E. D. řekl(a)...
4. dubna 2019 15:50  

Od doby, kdy byly vynalezeny peníze mi nemusíte za mou práci děkovat.

🤣🤣🤣

Díky za zlepšení dne. 👍

Nowak řekl(a)...
4. dubna 2019 16:41  

Kouč dětských duší fakt nejsem a slovo feedback v mém slovníku chybí. Co se mnou - asi odstřelit.

Radek Sárközi řekl(a)...
4. dubna 2019 18:43  

Možná některým učitelům vadí, kdo tu soutěž pořádá...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.