Cermat: Uchazeči o SŠ uspěli oproti loňsku lépe v matematice

úterý 30. dubna 2019 ·

Uchazeči o studium čtyřletých maturitních oborů měli letos u jednotných přijímacích zkoušek v testu z matematiky v průměru o 7,2 procentního bodu lepší výsledek než loni. Matematiku zvládly v meziročním srovnání lépe také děti na šestiletých gymnáziích, na osmiletých hůře. Naopak v češtině se úspěšnost zájemců o maturitní studium snížila. Na čtyřletých oborech i šestiletých gymnáziích klesla o 3,2 procentního bodu, na osmiletých gymnáziích pak o 0,9 procentního bodu. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde
Tiskovou zprávu Cermatu naleznete zde

3 komentářů:

Antonín Jančařík řekl(a)...
1. května 2019 12:11  

Kladu si otázku, zda to není jeden z prvních důsledek zavedení povinné maturity z matematiky. Je určitě rozdíl v přístupu uchazeče, který ví, že se na školu dostane, matematika mu tam skončí ve druháku a maturitu nějak splácá z angličtiny a tím, že vím, že pokud bude chtít školu dokončit, tak tu matematiku přeci jen bude muset nějak dát.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
2. května 2019 7:34  

A víme, zda se zlepšili žáci, nebo se zlepšily přijímačky?

Jiri Janecek řekl(a)...
2. května 2019 8:27  

Deformovala se vyuka na zakaldnich skolach… Zaskrkavani testu se trenuje od prvni tridy po devatou…

Kdybych mel rict neco vazneji, rekl bych, ze je to dusledek spis zavedeni tech prijimacek. Kdyz vidite v sedme tride, ze neco na konci devitky opravdu je, zmeni to vas pristup vic, nez nejaky jednorozec v podobe maturity z MA za dvema horizonty a jednema parlamentnima volbama…Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.