Ministerstvo školství otočilo. Soukromá ScioŠkola dostala napotřetí akreditaci

sobota 2. března 2019 ·

Soukromá základní ScioŠkola ve Frýdku-Místku získala napotřetí akreditaci ministerstva školství. Tvrdí, že resort mění přístup k soukromým školám. Ministerstvo zatím rozhodlo o osudu poloviny škol, které žádají o zápis do školského rejstříku na příští rok, většinu jich povolilo. V posledních letech přitom většinu žádostí zamítalo. Mezi neúspěšnými žadateli je dlouhodobě například síť soukromých škol Educanet, která kvůli tomu podala žalobu. Informuje zpravodajský deník Aktuálně.Ředitelka školy Darina Klimparová má z udělení akreditace radost, ale nechápe, proč to trvalo tak dlouho. "Ministerstvo školství zdůrazňovalo, že naše škola není v souladu s dlouhodobým záměrem vzdělávání kraje, přitom krajský úřad i město Frýdek-Místek si naopak myslí, že škola je plně v souladu s tím, co tu je potřeba," řekla Aktuálně.cz Klimparová.

Ministerstvo školství nechce rozhodnutí o frýdecké ScioŠkole komentovat, protože ještě nenabylo právní moci. "Obecně lze říci, že ministerstvo je povinno hodnotit skutkový stav v době rozhodování o žádosti a skutkový stav se z roku na rok může změnit (potvrdit potřebnost dané školy)," sdělila mluvčí resortu Aneta Lednová. Ministerstvo školství letos eviduje čtyřicet žádostí o zápis nové soukromé školy, resort zatím rozhodl o osudu dvaceti z nich.

Celý text naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
2. března 2019 8:49  

-mšmt má nastavit jednoduchá a čitelná pravidla a při jejich splnění souromé školy povolovat jako na běžícím páse,rodič má mít svobodnou volbu a spolu s ní i zodpovědnost za vzděkání svého dítěte
-soukromý subjekt musí zajistit kvalifikovaný personál (pokud i na
státních školách uzákoníme,že učitel musí být učitel)
-pravidla přechodu žáka mezi školou státní a soukromou
- dodržovat obecně platné hygienické normy a to jest všeČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.