V ZŠ se za posledních deset let pětkrát zvýšil zájem o ruštinu

čtvrtek 7. února 2019 ·

Ve školách roste zájem o výuku ruštiny. Počet žáků základních škol, kteří se tento jazyk učí, se za deset let zvýšil zhruba pětkrát. Loni mělo na základních školách ruštinu zhruba 52.000 dětí z celkového množství přibližně 791.000 školáků, kteří se učí cizí jazyk. Naprostá většina všech chodí na angličtinu. Další řeči si děti volí většinou později jako druhý cizí jazyk. Ruština je na školách třetím nejobvyklejším cizím jazykem po němčině. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde

3 komentářů:

laimes řekl(a)...
7. února 2019 9:17  

dnešní způsob výuky cizího jazyka je ztráta času,usilí a peněz! ,čtyřkař se nikdy žádný cizí jazyk nenaučí,takže nu stačí rok na základce aby zjistil jak fungují slovníky a těm dobrým stačí dva roky na zš a dva na sš a není co řešit,cizí jazyk nemá být rozhodně maturitním předmětem,

Simona CARCY řekl(a)...
7. února 2019 9:54  

Název článku je víceznačný. Já ho například chápu tak, že poprvé se zvýšil v roce 2010, potom v roce 2013 a pak dvakrát během roku 2015, a naposledy v letech 2017 a 2018. Celkem tedy pětkrát. Víte o tom, že existuje slovo pětinásobně?

laimes řekl(a)...
7. února 2019 12:55  

článek naznačuje zvýšenou aktivitu ruských špionů v českém školství! co na to bis ?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.