On-line seminář 14.2.: Pokusné ověřování občanského vzdělávání ve školách

středa 13. února 2019 ·

Setkání prezentuje zjištění a doporučení vzešlá z Pokusného ověřování systémové podpory občanského vzdělávání na školách. Zaměří se na metodiku pro zavádění a stabilizaci žákovských parlamentů na školách. Dále představí možné činnosti a aktivity pro učitele, kteří se ve školách chtějí věnovat občanskému vzdělávání. Ukáže zkušenosti učitelů, kteří se do pokusného ověřování zapojili.

Obsah setkání:

• Metodika pro zavádění a stabilizaci žákovských parlamentů na školách
• Nástroje a aktivity občanského vzdělávání
• Příklady z praxe a zkušenosti učitelů

Setkání je určeno

• učitelům 1. i 2. stupně, kteří se zajímají o občanské vzdělávání a žákovské parlamenty,
• každému, kdo se chce o možnostech podpory občanského vzdělávání ve školách dozvědět něco víc.

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 14. 2. 2019 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Lektoři:

Terezie Vávrová je původně vystudovaná historička a politoložka, s mnohaletými lektorskými zkušenostmi s dětmi i učiteli. Velkým zájmem je didaktika dějepisu a společenských věd. V současné době lektorka pracuje v CEDU – Centru pro demokratické učení, kde se podílí na přípravě metodik prožitkových občanskovzdělávacích kursů pro žáky.

Tomáš Hazlbauer je ředitelem, lektorem a mentorem CEDU, který 10 let pracuje v oblasti občanského vzdělávání.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.