Přechodníky ve výuce zachovejme, ale omezme literární teorii, říká mluvčí společnosti češtinářů

úterý 29. ledna 2019 ·

Výuka češtiny je podle mluvčí Společnosti učitelů českého jazyka a literatury Veroniky Valíkové v současnosti zatížená příliš velkým množstvím teoretických pojmů. Při plánovaných úpravách obsahu vzdělávání, které chystá ministr školství Robert Plaga, by se proto zaměřila zejména na omezení literární teorie. Společnost češtinářů podle ní zároveň podporuje Plagův záměr vyjmout slohy a ústní zkoušky ze státních maturit a vrátit je na úroveň škol. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde
Rozšířenou zprávu na Novinky.cz naleznete zde

2 komentářů:

laimes řekl(a)...
29. ledna 2019 10:42  

www.youtube.com/watch?v=ZWR73b-AcNM

Veronika Valíková řekl(a)...
29. ledna 2019 18:39  

https://www.novinky.cz/veda-skoly/495775-spolecnost-ucitelu-cjl-ve-vyuce-cestiny-by-se-melo-omezit-mnozstvi-teorie.html

Tohle je lepší práce. Článek z Novinek, autorizovaný a psaný česky.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.