Učitelská platforma komentuje připomínkové řízení k Dlouhodobému záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy

sobota 10. listopadu 2018 ·

Česká škola oslovila školské asociace a odbory s otázkami k aktuálně probíhajícímu připomínkovému řízení k Dlouhodobému záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy. Zajímá nás, nakolik zástupci učitelů považují připomínkové řízení za dostatečně otevřené a efektivní. Za Učitelskou platformu odpovídá Petra Mazancová.


Petra Mazancová (facebook.com)
1) Jste součástí připomínkového řízení?

Ano, Učitelská platforma byla přizvána.

2) Považujete formu připomínkového řízení za vhodnou, dostatečně efektivní?

Dokážeme si představit lepší zapojení více učitelů, tvůrci záměru by mohli jezdit do škol v regionech a vysvětlovat, proč dlouhodobý záměr tvoří, z čeho vycházejí a proč je důležité, aby se zapojilo co nejvíce učitelů. Podle nás je velmi důležité, aby se učitelská komunita cítila součástí vzdělávacích politik. Rádi bychom měli i více času, termín odevzdání do konce listopadu při našich činnostech považujeme za nedostatečný. Může se tak stát, že někteří zkušení ředitelé či učitelé nebudou mít z důvodu provozních povinností si text pořádně přečíst a okomentovat. A to je velká škoda.

3) Myslíte, že by už pracovní verze měla být k dispozici veřejně, všem učitelům?

Verze by zveřejněna být měla a zároveň by měl být uveden harmonogram tvorby, stejně tak kam se obrátit, pokud se chci jako učitelka či učitel zapojit.

4. Mají učitelé dostatečnou možnost do připomínkového řízení vstoupit prostřednictvím školských asociací?

Nevíme, kdo byl osloven, proto se nemůžeme vyjádřit za všechny učitele. Velká část našich členů je aktivní v mnoha jiných učitelských spolcích a asociací a ty osloveny byly.

2 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
10. listopadu 2018 v 13:07  

Zveřejní někdy Učitelská platforma počet svých členů? Proč to tají...

Jir řekl(a)...
14. listopadu 2018 v 18:04  

UP je armáda jedné ženy.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.