Nová metodika zlepší výuku neslyšících. Obsáhlá metodika vysvětluje, jak učit český jazyk děti se sluchovým postižením.

středa 28. listopadu 2018 ·

Národní ústav pro vzdělávání zveřejňuje publikaci Výuka českého jazyka pro žáky se sluchovým postižením. Jde o historicky první a unikátní materiál svého druhu, který je vytvořen na míru přímo neslyšícím žákům. Vznikal ve spolupráci s komunitou neslyšících, učiteli a odborníky z vysokých škol. Je možné jej číst v češtině anebo sledovat v českém znakovém jazyce, a to zcela rovnocenně.

Obsah:

• Jazykové vzdělávání dětí a žáků se sluchovým postižením: Koncepce
• (Andrea Hudáková)
• Jazykové vzdělávání žáků se sluchovým postižením podle preferovaného jazyka (Anna Cíchová Hronová – Pavlína Marešová)
• Jazykové vzdělávání neslyšících dětí v předškolním věku (Veronika Zemánková)
• Jazykové vzdělávání neslyšících žáků v mladším školním věku (Veronika Zemánková – Anna Cíchová Hronová)
• Společný evropský referenční rámec pro jazyky a jeho vztah k problematice jazykového vzdělávání neslyšících žáků (Jan Andrejsek)
• Jazykové kompetence v češtině v naukových předmětech ve vzdělávání neslyšících žáků (Marie Komorná)
• Spolupráce slyšících a neslyšících pedagogů ve výuce češtiny neslyšících žáků (Lucie Štefková – Radka Zbořilová)
• Učební materiály pro výuku češtiny jako cizího jazyka u žáků se sluchovým postižením (Žofie Nedbalová)
• Literatura


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.