Diskuse 13.11.: Smí učitel žákům vnucovat svoji ideologii?

čtvrtek 8. listopadu 2018 ·

Nedávná debata o „vegance, která indoktrinovala své žáky“ otevřela zajímavé téma. Smí nebo nesmí učitel názorově ovlivňovat své žáky? Lze ale někoho cokoli učit, aniž byste ho indoktrinovali? Můžeme třeba současnou podobu sexuální výchovy považovat za nepřípustnou indoktrinaci? Liší se v tomto směru zvyklosti a praxe veřejných, soukromých, rodičovských a církevních škol? Diskusi na tato témata pořádá EDUin.Diskutovat budou: Michal Řezáč, Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd Pavel Kraemer, zakladatel Institutu pro podporu inovativního vzdělávání, vzdělává a mentoruje učitele a ředitele Robert Čapek, psycholog, učitel, didaktik a lektor Jaroslav Jirásko, ředitel Základní školy K. V. Raise, Lázně Bělohrad, okres Jičín Jaroslav Pinkas, Oddělení vzdělávání, Ústav pro studium totalitních režimů Diskuse se koná 13. 11. od 17.00 v Pražském kreativním centru.


Zdroj: Tisková zpráva EDUin
Diskusi k tématu na České škole naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.