Díky chebské kronice poznávají školáci krásy místa, kde žijí

pondělí 26. listopadu 2018 ·

Vzbudit zájem dětí o region, podpořit znalosti místních dějin a zlepšit kvalitu vzdělávání na školách. To je cíl projektu radnice v Chebu, díky kterému se nyní děti z místních škol seznamují s chebskými kronikami a tedy i historií místa, kde žijí. Informuje iDNES.cz.


„Přemýšleli jsme, jak pomoci dětem získat vztah k městu Cheb a k celému regionu, aby odsud v dospělosti neodcházely. Napadlo nás, že právě chebská kronika k tomu nabízí výjimečnou příležitost,“ uvedla Pavla Sudimacová, manažerka aktivit chebského projektu MAP II, který za plánem na zlepšování kvality vzdělávání stojí.

Podle jejích slov je nejdůležitější, aby se děti dozvěděly, že Cheb je neobyčejné město, kde existují kroniky, které jeho tisíciletou historii zachycují, a kde žijí i výjimeční lidé. Přednášku ozvláštňuje, že si každý může sám vyzkoušet, jak obtížné psaní kroniky je.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.