Průměrné stáří učebnic v Česku je devět let. Zmodernizovat výuku má rozšířená realita

pondělí 26. listopadu 2018 ·

Unikátní vzdělávací aplikaci, která studentům umožní si bezpečně vyzkoušet nebezpečné chemické pokusy, pozorovat mikroskopem nejmenší buněčné organismy či simulovat funkce lidských orgánů, zavádí do svých škol jako první v republice Královéhradecký kraj. Corinth Classroom nabízí přes 1 500 materiálů pro výuku ve formě 3D modelů, animací a simulací v oblasti přírodovědného vzdělávání. Informuje Seznam Zprávy.


Ivan Pilný (psp.cz)
Projekt Corinth si neklade za cíl nahradit učebnice, ale doplnit výuku a rozšířit její možnosti. „Průměrné stáří učebnic na školách je devět let. To je hrozné. Tento program je však nechce nahradit, nýbrž umožnit snazší inovaci materiálů. Rovněž do budoucna nabízí nepřeberné množství možností. Dovedu si představit, že v Corinthu půjde nasimulovat infarkt či ucpání cév, což jsou věci, k nimž se normálně dostanete až jako lékař,“ řekl zmocněnec MŠMT pro digitální vzdělávání Ivan Pilný.

Podle Pilného je většina současného českého školství ve fázi takzvaného ekonomického vzdělávání, kdy se obsah učiva přenese z učitele na žáka, který se jej pak zbaví u zkoušky a zapomene. „Tento projekt učiteli umožní posunout barvitost výuky. Udělat ji zábavnou a tím i přijatelnou a více zapamatovatelnou,“ dodal.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.