Jana Udatná: Přechod z Montessori základní školy na střední děti zvládnou lehce

pátek 19. října 2018 ·

„Nejprve je nutné říci, že děti jsou velmi adaptabilní a otázka přechodu na střední školu nebo jinou školu pálí dospělé, děti ne. V době, kdy děti odcházejí na střední nebo 8leté gymnázium, už jsou dostatečně vyzrálé v tom, co chtějí, co pro to udělají, umějí komunikovat s dospělými, stále mají zájem poznávat – a to jsou kvality, které ocení každý učitel. Ze zkušenosti z Kladna, kde několik let byla Montessori škola jen do 5. ročníku, víme, že děti bez potíží pokračovaly na 8letém gymnáziu a byly ve svých nových třídách taková ‚sluníčka‘, s nimiž se dobře spolupracovalo,“ říká ředitelka Montessori základní školy ve Slaném Jana Udatná pro přílohu Střední školy MF DNES.


Jana Udatná (montessorislany.cz)
Ve znalostech se vyrovnají svým vrstevníkům z tradičních škol, leckdy je i předčí. „Často mívají děti z Montessori škol hlubší znalosti, protože čas ve škole od počátku využívají efektivněji a učí se s daleko větším zájmem a motivací než mnoho dětí na běžných školách,“ dodala Udatná s tím, že Montessori školy jsou vázány shodnou legislativou jako všechny ostatní základní školy. „Musíme dětem poskytnout stejné učivo, jen to děláme jinou formou, jinými metodami,“ doplnila.
Celý text naleznete v MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.