Kurz Smysl (školního) vzdělávání

čtvrtek 4. října 2018 ·

Vzdělávání je v posledním desetiletí pod tlakem na změnu. Neustává kritika formálního (školního) vzdělávání, tak jak jsme ho znali v éře tzv. modernity. Neustále se hovoří o reformách a reformách reforem. Kvalita vzdělání prý ale všeobecně klesá. Na jednu stranu se množí víceletá gymnázia, soukromé nebo tzv. rodičovské školy a zvyšuje se selektivita systému. Na druhé straně se prosazuje maximálně inkluzívní přístup a to vše vede k pocitu ztráty opor. U učitelů, rodičů i širší veřejnosti. Série seminářů by se měla věnovat tématům, která odrážejí zmíněnou rozkolísanost a vyvolávají otázky po smyslu (školního) vzdělávání.


Stanislav Štech (vlada.cz)
Semináře budou probíhat formou dvouhodinových debat uzavřeného a stálého okruhu lidí. Předpokládá se alespoň pasivní znalost anglického jazyka. Každý seminář bude otevřen představením základních tezí ze strany vedoucího semináře, po němž bude následovat moderovaná diskuze nad tematickými texty.

Garantem kurzu je Stanislav Štech, bývalý ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Termíny: Kurz se bude konat v celkovém počtu 7 setkání v období od října 2018 do dubna 2019. Setkání budou probíhat jednou měsíčně v úterý od 18.00 v kanceláři Masarykovy demokratické akademie (Hybernská 7, Praha 1). Termíny setkání jsou 16. 10., 20. 11., 11. 12. 2018 a 22. 1., 26. 2., 26. 3. a 23. 4. 2019.


Další informace a možnost registrace naleznete zde

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
4. října 2018 v 7:52  

Show jednoho muže? Když byl pan profesor Štech ministrem, tak tehdy měl pořádat podobné akce.

Kolik učitelů přijde diskutovat? Kolik bude praktiků a kolik teoretiků. Lidé co si myslí, že rozumí všem problémům školství?
Kdyby každé téma bylo jiné a mohli přijít lidé, které to téma zajímá a něco o něm ví, pak by to mělo smysl. A i bych zvažoval cestu do Prahy. Takhle to vidm na inelektuální sebeukájení božských znalců nad vlastní všeznalostí a genialitou.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.