Forum 2000: Potřebuje demokracie podstatnou aktualizaci?

pondělí 8. října 2018 ·

22. konference Forum 2000 probíhá 7. až 9. října 2018. Událost s názvem „Democracy: In need of a critical update?“, přivítá široké spektrum význačných osobností z různých sfér – politiky, filosofy, spisovatele, aktivisty a disidenty, politické vědce, podnikatele nebo umělce. Diskuse se budou zabývat společenskými a ekonomickými výzvami demokracie, rostoucím populismem a nacionalismem nebo zásadními změnami v kyberprostoru i digitální éře. Konference zahrne také mladou generaci, která se podělí o názory na tyto výzvy – v dnešním „panelu mládeže“ se bude například diskutovat o tom zda a nakolik se současná generace identifikuje s národním státem a zda považuje demokracii za podstatnou součást své identity.
Program konference naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.