Učitel musí věřit tomu, co dělá, ne od rána myslet na to, jak to zapíchne, říká Olga Block

středa 12. září 2018 ·

Učitel musí mít prostor předat dětem lásku k předmětu, i biflování může být zábava, tvrdí Olga Block, česká rodačka a zakladatelka sítě škol, které dnes patří k nejprestižnějším v USA. Učit se není práce, něco vědět dává dětem sílu, být spokojený a mít dobrý život spočívá v tom, že něco umím a něco znám, líčí. Děti se musí naučit selhat, nezničí je to, je to zdravá část vývoje, dodává v rozhovoru pro DVTV.

Olga Block v DVTV

Celý rozhovor ke stažení naleznete zde

2 komentářů:

laimes řekl(a)...
12. září 2018 v 9:36  

příklady z usa jsou nám stejně cenné jako z islandu či nigérie

peekaa řekl(a)...
12. září 2018 v 11:28  

@laimes: je to ještě horší. Jak si můžeme brát příklad ze školství, jejichž polovina absolventů je pevně přesvědčena, že zeme je kulatá? To je totální selhání.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.