Jen dvaceti maturantům přidalo ministerstvo v didaktickém testu body. Přes dva tisíce stížností zamítlo

pátek 7. září 2018 ·

Nejúspěšnější letos byli maturanti, kteří si stěžovali na bodové hodnocení didaktického testu z angličtiny. Uspělo 10 z nich a test se jim přehodnotí. Z matematiky ministerstvo školství vyhoví sedmi žádostem, z češtiny čtyřem. Informuje Česká televize.


Ministerstvo kromě stížností na bodové hodnocení vyhovělo také 31 organizačním incidentům. „To znamená, že žáci na základě narušení průběhu zkoušky dostali možnost konat didaktický test v náhradním termínu,“ uvádí mluvčí ministerstva Jarmila Balážová. Důvody organizačních incidentů jsou podle ní různé – hluk ze stavby nebo třeba houkající siréna záchranného systému.

Loni přišlo ministerstvu o něco více stížností než letos, celkem 2 480. „Kladně byl výsledný počet bodů přehodnocen u 18 didaktických testů, tedy u 0,73 % podaných žádostí. A to ještě neznamenalo, že ve všech případech po přehodnocení žák získal maturitní vysvědčení, mohl mu být pouze upraven výsledek didaktického testu, přesto na minimální požadovaný počet bodů nedosáhl,“ řekla ČT na konci května Balážová.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.