Za přípravu vraždy vychovatele dal soud tresty od 17 do 24 měsíců

čtvrtek 16. srpna 2018 ·

Třem mladistvým chlapcům, kteří chystali vraždu vychovatele a útěk ze zařízení spadajícího pod výchovný ústav v Hostouni na Domažlicku, uložil pražský vrchní soud nepodmíněné tresty vězení od 17 do 24 měsíců. Mladíci se také musejí podrobit ústavnímu protidrogovému léčení. Včerejší verdikt je pravomocný. Informuje ČTK.V době skutku, tedy počátkem loňského září, bylo dvěma z potrestaných chlapců 16 a jednomu 17 let. Všichni tři tehdy pobývali v odloučeném terapeutickém zařízení Medvědí kámen.

Podle verdiktu se chlapci loni rozhodli, že usmrtí svého vychovatele, protože se chtěli zmocnit jeho vozu a využít auto k útěku. První z hochů, který s nápadem přišel, nacvičoval útok zabodáváním nože do matrace svého lůžka. Nástroje mu opatřil druhý mladík, který se pro něj vloupal do jídelny. Třetí mladík měl podle plánu předstírat zvracení v koupelně, což mělo vychovatele vylákat po večerce do prázdné umývárny, a umožnit tak provedení vraždy.

Zařízení Medvědí kámen se zaměřuje na chlapce z výchovných ústavů, kteří mají vedle poruch chování také problém se zneužíváním drog. Soudce Král konstatoval, že léčba je tam v podstatě pouze na ambulantní úrovni a že na chlapce neměla žádný efekt. Proto jim uložil léčení v ústavní formě.

Odnětí svobody si mladí lidé do 19 let věku odpykávají odděleně od ostatních odsouzených. Podle statistik Vězeňské služby je k dnešnímu dni ve výkonu trestu 60 mladistvých, z toho sedm dívek. Dalších 25 mladistvých je ve vazbě.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
16. srpna 2018 v 9:43  

pane Komárek,voni se dali na soudničky?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.