Okolí mě má za exota. Chtěl bych jednou do politiky, říká nejúspěšnější český středoškolák

pátek 17. srpna 2018 ·

„Ve škole jsem se celkem nudil. Zvládal jsem se učit relativně dobře a chtěl jsem k tomu dělat něco navíc. Já se o ty věci jednoduše zajímám. Okolí na mě kouká spíše negativně, ale snažím se ty aktivity a svůj volný čas vyvažovat,“ říká devatenáctiletý Matěj Prokop ve Výzvě Seznamu.Stal se středoškolákem roku i vítězem soutěže Hledá se LeaDr. Během studia střední školy zvládal řadu neziskových aktivit. Provozuje mobilní aplikaci na doučování studentů. V Ostravě zakládá pobočku sociálního centra Pragulic, které spolupracuje s bezdomovci. Organizuje setkání pro mladé a pomáhá jim rozjet jejich aktivity. V Praze navíc bude od podzimu studovat práva a diplomacii. Devatenáctiletý Matěj Prokop toho za zatím zvládl tolik, co se řadě lidí nepovede za celý život.


Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.