MŠMT: Lesní mateřská škola musí prokázat, že je schopna stravování zajistit kdykoli

pondělí 30. července 2018 ·

„MŠMT je toho názoru, že na základě prokazatelného projevu vůle zákonných zástupců lze rozsah mateřskou školou zajišťovaného stravování zúžit; tj. nastavení školního stravování v lesní mateřské škole lze pojmout tak, že přesnídávky, svačiny či obědy mohou na základě dobrovolného rozhodnutí zajišťovat rodiče dětí (za předpokladu dodržení hygienických předpisů, které se k takovým situacím vztahují),“ reaguje ministerstvo školství na článek Terezy Valkounové v Ekolistu.


V odpovědi dále uvádí:

V případě požadavku zákonného zástupce na zajištění stravování ze strany mateřské školy musí pak mateřská škola v příslušném rozsahu stravování zajistit a poskytnout. Mateřská škola však musí prokázat České školní inspekci, že je schopna stravování v případě požadavku rodiče zajistit v průběhu školního roku kdykoli.Celý text naleznete zde
Text Terezy Valkounové naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.