Julie Hrstková: Pokrytectví bílého muže v zájmu tygra

čtvrtek 19. července 2018 ·

„Zvířata zabíjíme, přestože je nechceme sníst, nezávisí na tom náš život. Usmrcujeme je, protože jsou stará nebo proto, že odjíždíme někam daleko a jsme líní najít někoho, kdo by se o ně postaral, případně lakomí, abychom jim zaplatili převoz. Zabíjet zvířata považujeme za projev lidskosti. Pokud bychom ovšem zvíře, které nejíme, posmrtně „upravili“, třeba na psí sádlo, stali bychom se vyvrheli vlastního druhu,“ píše Julie Hrstková v Hospodářských novinách.


Julie Hrstková (repro ČT)
Hrstková mimo jiné píše:

Hrozilo by nám, že skončíme ve vězení, stejně jako to teď hrozí účastníkům v kauze Berousek, kteří zpracovali tygry na něco, co se dá prodat. Upřímně, pokud by gram vývaru ze psích kostí stál 1500 korun, tedy tolik, co z těch tygřích, byla by na každém rohu psí vývařovna a o dodávku surovin by se bát nemusela.

Zvířata jsme rozdělili na ty pro radost, pro užitek a na ty, které my, občané vyspělé civilizace chráníme, protože je příslušníci jiných civilizací chtějí pro užitek, s nímž nesouhlasíme a který neodpovídá našim morálním hodnotám. To, že naše morální hodnoty také nemusí stát za nic, jak ukazují záběry z jatek drůbežích a jiných, nedokážeme připustit.


Text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.