Ředitelé gymnázií: Problémem je narůstající množství administrativy, která provází nejen maturitní zkoušky

pondělí 4. června 2018 ·

Didaktické testy z českého jazyka a matematiky, jejichž náročnost se v poslední době často zmiňovala, plzeňské gymnazisty a jejich pedagogy nepotrápily. Co vadí, je náročná administrativa. „S úspěšností maturantů starosti nemáme. Problémem je narůstající množství administrativy, která provází nejen maturitní zkoušky, ale všechny aktivity ve školství,“ shodují se ředitelé gymnázií v Plzeňském kraji. Informuje MF DNES.


Stejně jako ředitelé jiných gymnázií kritizuje ředitel klatovského gymnázia Jiří Šlégl nadměrnou administrativní zátěž, se kterou se školy musí vypořádávat. „Patřím k těm, kteří se domnívají, že by ve státní části maturit stačily pouze testy z českého jazyka, matematiky, cizího jazyka, jimiž by stát stanovil nepřekročitelnou stejnou laťku pro všechny maturanty. Ostatní nechť je v režii školy, která to zvládne operativněji. Celé maturitní řízení je v nynější podobě těžkopádné, včetně dlouhého čekání na hodnocení,“ doplňuje Šlégl.

Ředitel Církevního gymnázia v Plzni Daniel Petříček dodává: „Obecně lze říci, že byrokracie přibývá. Například souběh maturitních zkoušek s procesem přijímacího řízení je nešikovný a znamená pro všechny střední školy zátěž – organizační i administrativní. Pro žáky je navíc nepříjemné i čekání na výsledky státních maturitních zkoušek. Například slohové práce z češtiny sice žáci napsali již 11. dubna, ale na výsledky čekali do zahájení ústních zkoušek,“ vysvětluje Petříček.

„Přibývající administrativa je evergreen. V souvislosti s maturitami se ale domnívám, že nárůst nebyl tragický. Za tragický ovšem považuji souběh maturit a přijímacího řízení,“ potvrzuje ředitelka Gymnázia v Domažlicích Jana Štenglová.

Celý text naleznete v dnešní MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.