Podmínky pro přijetí na střední jsou v každém kraji odlišné. Karlovarský kraj chce jednotná kritéria

pondělí 25. června 2018 ·

Karlovarský kraj vyzve ministerstvo školství, aby sjednotilo kritéria pro přijetí uchazečů na střední školy. Zatím jsou podmínky pro přijetí v každém kraji odlišné, což vede i k tomu, že studenti míří raději tam, kde jsou požadavky nižší. Snižuje se tím i kvalita středního školství, řekla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO). Informuje ČTK.


Jana Vildumetzová (asociacekraju.cz)
„V rámci Asociace krajů ČR se jednalo o kvalitě středního školství, které netrápí jen Karlovarský kraj, ale i jiné kraje. A všichni se shodli nad tím, že by ministerstvo školství mohlo vydat vyhlášku, kterou by garantovalo jednotné přijímací řízení s jasnými bodovými kritérii přijímání studentů,“ uvedla Vildumetzová.

Podle Vildumetzové by jednotná kritéria jednak srovnala podmínky mezi kraji a zároveň by stanovila minimální počet bodů, při kterých by studenti mohli být přijatí na konkrétní typ školy.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.