Do přípravných tříd by se opět mohly dostat děti s tzv. „odkladem věkem“

pondělí 4. června 2018 ·

Do přípravných tříd základních škol by opět mohly chodit děti, které mají takzvaný odklad věkem, neboť dosáhnou šesti let od září do prosince. Sněmovna dnes tuto poslaneckou změnu školského zákona podpořila. Jejím odpůrcům z řad ANO, KSČM a ČSSD se novelu nepovedlo zamítnout v prvním čtení. Část poslanců chystané vládní koalice se neztotožnila s odmítavým stanoviskem menšinové vlády ANO k předloze. Informuje ČTK.


Poslanci vládního hnutí alespoň zablokovali schválení novely, která do školského zákona doplňuje dvě slova, už v úvodním kole projednávání. Předlohou se tak bude zabývat školský výbor dolní komory.

Ministr školství v demisi Robert Plaga (za ANO) zdůvodnil odmítavé stanovisko vlády tím, že vyzrálé a nadané pětileté děti mohou jít k předčasnému zápisu do první třídy. Přípravné třídy slouží podle ministerstva dětem, které přes svůj věk nejsou na školní docházku připraveny.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.