Puberťákům chybí kritické myšlení, místo mediální gramotnosti řeší školství záhonky, říká spoluautor knihy o fake news

sobota 5. května 2018 ·

Mladí lidé nezkoumají zdroje informací, pokud kamarád nasdílí něco na Facebook, berou to jako zprávu, tvrdí politolog Miloš Gregor. Je spoluautorem Nejlepší knihy o fake news, dezinformacích a manipulacích a s projektem Zvol si info objíždí tuzemské školy a vysvětluje žákům, jak na internetu poznat zavádějící zprávy. Senioři zase mají problém s technickou gramotností. Každý ale podle Gregora rád čerpá informace, které potvrzují jeho vidění světa. Jako velký problém vidím přístup politické reprezentace, my děláme něco, co by mělo být součástí vzdělávacího systému, dodává. Rozhovor přináší DVTV.Celý rozhovor je ke stažení zde

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
6. května 2018 v 8:33  

jedinou obranou proti falešným zprávám jest nabiflovaný fundament informací a schopnost logicky myslet

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.