Adiktoložka: V Česku přibývá dětí závislých na internetu a technologiích

pondělí 30. dubna 2018 ·

Kvůli hrám či internetu zanedbávají školu, koníčky i kamarády. Mají zdravotní komplikace, záněty rukou, selhává jim pohybový aparát, tvrdí adiktoložka Vendula Brtníková, která léčí závislé děti. Rozhovor přináší Seznam Zprávy.Kritický věk pro vznik závislosti je už u malých dětí mezi třemi a šesti lety. „Děti se dnes neumí nudit, rodiče se je snaží pořád zabavit, a tak jim dají do ruky třeba iPad. To je problém,“ tvrdí adiktoložka Vendula Brtníková.

Dodává, že další kritický věk je období kolem 12 let, kdy se děti začínají odpoutávat od rodičů a žijí víc ve svém světě. Podle evropské studie ESPAD o závislostech z roku 2015 tráví na internetu v běžný všední den 41,5 % mladistvých čtyři a více hodin, o víkendu je to dokonce víc než polovina. Už dvě hodiny denně jsou přitom problematické.

Celý rozhovor je ke stažení zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.