Studentka DAMU: Studenti mají názor na to, co se tady děje. A mají právo ho vyjádřit

pátek 16. března 2018 ·

„Jsem tu proto, aby lidé viděli, že studenti vnímají, co se tady děje. A že na to mají svůj názor a mají právo ten názor sdělit veřejnosti,“ řekla během včerejší varovné studentské stávky studentka DAMU Kateřina Slezáková reportérům Aktuálně.cz. Děkanka DAMU Doubravka Svobodová doplnila: „Podporuji tu akci, protože se mladí konečně dali dohromady a začali se zajímat o veřejné dění.“ Podle organizátorů se akce zúčastnilo téměř šest tisíc lidí.Fotoreportáž ze studentské stávky naleznete zde

1 komentářů:

Karel Lippmann řekl(a)...
16. března 2018 v 17:26  

Svůj názor má plné právo vyjádřit ve svobodné společnosti každý. Jen by měl vždy zvážit, zda jde o skutečný názor (tedy racionálně a samostatně vytvořený postoj), nebo spíše o předsudek (kdy racionalita ustupuje ustupuje emocím, nekriticky vnímaným autoritám či zájmům). Studenti SŠ a zejména VŠ by na toto rozlišení měli dbát velice pečlivě.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.