Studenti chystají stávku. Vadí jim trestně stíhaný premiér a neúcta k ústavě

sobota 10. března 2018 ·

Ve čtvrtek 15. března, na Mezinárodní den proti policejní brutalitě, chtějí studenti v mnoha českých městech stávkovat za dodržování ústavních zvyklostí. Požadují, aby premiérem nebyl trestně stíhaný člověk a aby vláda v demisi nepřijímala důležitá rozhodnutí. Informuje iDNES.cz.


Luboš Louženský (twitter.com)
„Požadujeme, aby prezident České republiky plnil ústavní povinnost jmenováním premiéra, který získá podporu a který nebude trestně stíhanou osobou. Aby vláda v demisi nekonala zásadní a personální kroky ani nevytvářela nové ústavní pořádky. Aby Senát důrazně vystoupil proti nedodržování ústavních zvyklostí,“ požadují organizátoři akce nazvané Výstražná stávka, k níž se na Facebooku přihlásilo zatím přes šest set lidí.

Studenti plánují vyjít v poledne na půl hodiny ze škol, tříd i pracovišť. Při poklidných protestech chtějí sehnat podpisy pro výzvu, kterou pak odnesou senátorům a do Kanceláře prezidenta republiky. Tím vyzvou úřady k bránění morálních hodnot.

I přesto, že výzva cílí především na studenty středních a vysokých škol, chce přilákat i širší veřejnost. „Občané mohou vyjít ven před kancelář nebo podpořit studenty před nejbližší vysokou školu, kterou ve svém okolí mají,“ vysvětlil hlavní organizátor stávky, student DAMU Luboš Louženský.

Celý text naleznete zde
Informace o přípravě stávky na facebooku naleznete zde

1 komentářů:

Nowak řekl(a)...
11. března 2018 v 20:08  

"Ve čtvrtek 15. března, na Mezinárodní den proti policejní brutalitě,"
Na jednu stranu studenty oceňuji, ale proč zrovna na den boje proti policejní brutalitě bojují proti Babišovi? Zdá se, že studenti ani netuší, že u nás policejní brutalitu máme.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.