Radka Hrdinová: Klaus a Valachová vedou válku o školství

sobota 3. března 2018 ·

„Nudy se nemusí bát členové sněmovního školského výboru. Ještě nestihli důkladně přečíst novelu, kterou předložila ODS v čele s předsedou výboru Václavem Klausem ml., a už jim na stole přistává protinávrh. Pod ním je podepsaná ČSSD, a především bývalá ministryně školství a dnes poslankyně Kateřina Valachová. Právě její stopu chce Václav Klaus vygumovat ze školské legislativy. A opakovaně prohlašuje, že by chtěl školskému výboru každé dva týdny předkládat novou novelu, jejímž cílem má být jediné – zrušit, co bylo nedávno zavedeno,“ píše Radka Hrdinová v MF DNES.

Pro první kolo už si vymezili hřiště. Utkají se nad legislativou, která se týká mateřských školek. Novela, kterou na konci ledna předložila ODS, chce rušit například teprve od září platící povinnou předškolní docházku nebo garanci místa ve školkách pro dvouleté děti. „Já jsem navrhl tuto novelu celou zrušit a vrátit to do původního stavu. Dovedu si představit, že to neprojde úplně celé, ale za každý kousek budu rád. Považuji to za správné,“ říká Václav Klaus ml.

Sociální demokracie tomu chce kontrovat technickými úpravami, které mají usnadnit zavádění do praxe. „Chceme udržet modernizační kroky, které chce Klaus zrušit,“ komentovala návrhy sociálních demokratů poslankyně Alena Gajdůšková (ČSSD).

Celý text naleznete v dnešní MF DNES

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.