Sympatizant Islámského státu učil v britské škole, jak vraždit

sobota 3. března 2018 ·

Pětadvacetiletého britského sympatizanta takzvaného Islámského státu (IS) včera britská justice shledala vinným z vícero zločinů souvisejících s terorismem za to, že se ve dvou islámských školách v Londýně pokoušel radikalizovat děti. Podle prokurátorů bylo jeho cílem vytvořit „dětskou armádu“ a provést v Londýně několik útoků. Informuje ČTK.


Umar Haque učil islámská studia od září 2015 do začátku roku 2017 nejdříve na soukromé škole Lantern of Knowlegde, poté v madrase (náboženské škole) při mešitě Ripple Road Mosque. Šest z jeho žáků u soudu popsalo, jak jim muž vštěpoval náklonnost k bojování nebo pouštěl násilná propagandistická videa džihádistů. Také od nich prý chtěl, aby přehrávali teroristické útoky z nedávné minulosti nebo předstírali útoky na příslušníky policie.

Celkem měl Haque na starosti 110 dětí a jako učitel působil i přesto, že k tomu neměl žádnou kvalifikaci a zaměstnáván byl jako administrativní pracovník. V péči úřadů je momentálně 35 z jeho žáků, kteří byli zařazeni do dlouhodobých podpůrných programů.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.