Průzkum: S nástupem robotizace je nutná změna koncepce školství

středa 14. března 2018 ·

Přes devadesát procent zaměstnavatelů v Česku si myslí, že v rámci automatizace se v příštích dvou letech zvýší nebo nezmění počet zaměstnanců, vyplývá to z průzkumu společnosti ManpowerGroup. Pracovní agentura Manpower zároveň zkoumala, jaké vlastnosti a schopnosti zaměstnavatelé nejčastěji hledají. Přes polovinu firem tvrdí, že nejoceňovanějšími vlastnostmi jsou komunikace a řešení problémů, zároveň se jedná o vlastnosti, které je nejtěžší najít. Informují Hospodářské noviny.

Jaroslava Rezlerová (linkedin.com)
"Měkké dovednosti jsou zaměstnavateli nejžádanější a zároveň se nejhůře hledají. Najít šikovného jedince s tím správným mixem dovedností je složité: podle zaměstnanců se nejhůře hledají kandidáti, kteří by disponovali schopností řešit problémy, komunikovat, organizovat a spolupracovat," oznámila generální ředitelka agentury Jaroslava Rezlerová v tiskové zprávě.

Z výsledků také vyplývá, že je nutný rozvoj vzdělávání a změna koncepce školství. Část lidí se bude muset přeorientovat z upadajících odvětví do nových perspektivních oblastí. V nejbližších letech bude důležitá digitální dovednost a schopnost řešit problémy.

"Naším úkolem je pomoct lidem změnit myšlení. Se správným mixem dovedností nebudou lidé muset s technologiemi soutěžit, ale budou je doplňovat. Pro lídry byznysu a politiky bude pomoc lidem zlepšovat jejich dovednosti a připravit se na budoucnost hlavní výzvou doby, v níž žijeme," doplnila Jaroslava Rezlerová.

Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
15. března 2018 v 9:41  

je nutná zásadní školská reforma ale komu by se chtělo

tyrjir řekl(a)...
15. března 2018 v 13:23  

je nutná zásadní školská reforma

Opravu, laimesi? Probuďte se, prosím. Žijeme v parlamentní demokracii. Kdo a jak je schopen dosáhnout shody na základních parametrech případné reformy?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.