Ostrava přidá další peníze na talenty

čtvrtek 1. března 2018 ·

Nejen děti, které mají ve školách problémy s výukou a chováním, potřebují speciální péči. Patří k nim i žáci, kteří naopak jsou talentovaní a nadaní. A právě práci s nimi se snaží už třetím rokem podporovat i město Ostrava svým programem Talentmanagement. Jde o program unikátní v rámci celé České republiky. A město do něj chce nyní přidat i další peníze. Informuje deník Právo.


Vladimír Cigánek (ostrava.cz)
„V populaci jsou dvě až tři procenta těch nadaných dětí, se kterými je potřeba dále pracovat. Jenže Evropská unie a ministerstvo školství podporuje žáky a studenty, kteří jsou ohroženi školním neúspěchem. My jsme se proto rozhodli podpořit i ty na opačném konci, protože výzkumy uvádí, že je potřeba s nimi pracovat, aby se dále rozvíjeli a mohli svůj talent uplatnit,“ sdělil náměstek primátora pro školství a sport Vladimír Cigánek (ODS).

Dodal, že město tak za poslední tři roky podpořilo 132 projektů pomáhajících dětským talentům v Ostravě částkou ve výši 130 miliónů korun. „Nyní se budou projekty aktualizovat a už teď je jasné, že částka 40 miliónů korun, která na ně byla alokována, nebude stačit. Budeme tak muset najít další finanční prostředky,“ upřesnil náměstek primátora.

Celý text naleznete v dnešním Právu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.