Rada pro rovnost žen a mužů vyzývá vládu, aby zajistila peníze na místa v MŠ pro dvouleté

čtvrtek 22. února 2018 ·

Rada vlády pro rovnost žen a mužů vyzvala kabinet, aby zajistil dostatek peněz pro mateřské školy na místa pro dvouleté děti i na personál. Doporučila vládě také to, aby do svého programového prohlášení zařadil i opatření na podporu rovných šancí a podmínek pro obě pohlaví. Rada, kterou nově řídí ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO), to uvedla na vládním webu. Informuje ČTK.


Rada ministry a ministryně v demisi vyzvala, aby nepodpořila návrh zákona, který ruší povinnost školek přijímat dvouleté děti.

Rada také doporučila, aby nová vláda do svého programového prohlášení zařadila jako jednu ze svých priorit opatření na podporu rovných šancí pro muže a ženy. Zmínila například přijetí zákona o zálohovaném výživném, ratifikaci takzvané Istanbulské úmluvy o potírání násilí na ženách a domácího násilí, kroky ke slaďování práce a rodiny či opatření v porodnictví.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.