'Oboustranně výhodná symbióza.' Alternativní média se dále podbízí extremistům, píše vnitro

čtvrtek 15. února 2018 ·

„Takzvaná alternativní média fungovala v oboustranně výhodné symbióze s extremistickými subjekty. Buď produkovala či dále šířila zprávy, u nichž bylo možné očekávat, že se jich chopí extremisté, nebo v některých případech přímo extremistům dávala prostor,“ uvádí ministerstvo vnitra ve zprávě o extremismu. Informují Lidovky.cz.


Za alternativní vnitro považuje média, u nichž často není zřejmé, kdo je vlastní, kdo jsou jejich redaktoři a kým nebo z jakých zdrojů jsou financováni.

Podrobný seznam médií tohoto typu na ministerstvu oficiálně neexistuje.

Podle informací serveru Aktuálně.cz, jenž měl k dispozici interní dokumenty resortu, monitoruje vnitro zhruba čtyři desítky webů s označením „alternativní“. Jde o stránky, které – ať už pravidelně, nebo jen občas - šíří dezinformace či zavádějící informace.

„K nejvlivnějším dezinformačním webům podle nich patří AC24, Svět kolem nás, Lajkit, Vědomosti a Parlamentní listy s jejich subportály. Dále třeba New World Order Opposition, Svobodné noviny, Vlastenecké noviny a Aeronet,“ popsal loni Aktuálně.cz vysoce postavený zdroj z ministerstva vnitra.

Stejně jako již dříve byla podle resortu hlavním tématem pro xenofobně orientované publikum hrozba z muslimů a migrantů. Tu doprovázelo tvrzení, že Evropská unie a jednotlivé národní vlády tuto skutečnost bagatelizují nebo dokonce některé informace přímo zatajují.

V alternativních médiích v posledním čtvrtletí loňského roku často objevovala také zpráva o ubrání hlasů kapele Ortel v anketě Český slavík nebo kauza prvňáčků z teplické základní školy, jíž weby prezentovaly jako důkaz „islamizace a cikanizace“ českého školství.

Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
15. února 2018 13:19  

příspěvek se školstvím nikterak nesouvisí, je z kategorie marketingu a píárka,proč tady?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.