Kateřina Valachová: S jistými rozpaky sleduji proces vzniku Pedagogické komory…

středa 21. února 2018 ·

„S jistými rozpaky sleduji proces vzniku Pedagogické komory a spory kolem této organizace, podobně jako sleduji ustanovování Učitelské platformy. Z mého pohledu platí, že růstem počtu organizací, které tak či onak zastupují učitele v jednáních se státní mocí, se tento stav většího slova a většího vlivu nedobere,“ napsala bývalá ministryně školství Kateřina Valachová na svém profilu na Facebooku. Připomínáme její text a publikujeme také reakci prezidenta spolku Pedagogická komora Radka Sárköziho.


Kateřina Valachová (facebook.com)
Valachová píše:

Za sebe zatím mohu říci asi tolik - výsledkem činnosti Pedagogické komory dosud bylo jenom to, že školství přišlo o skoro dvě miliardy korun, které byly spojené s příplatky a dalšími zvýhodněními v rámci novely několika zákonů týkajících se školství, kterou poslal před volbami Senát zpět do Poslanecké sněmovny a tam pak "spadla pod stůl" (tady to s díky za upozornění na nepřesnost dodatečně upřesňuji).

V tom sehrála Pedagogická komora dost velkou roli a dle mého to bylo hodně nešťastné - zvláště ve světle toho, že se mne mnoho pedagogů nyní ptá, kdy bude "konečně" prosazen kariérní řád. A také kdy budou peníze na zlepšení situace třídních učitelů a další věci. Protože Pedagogická komora sice vyvolala vlnu odporu proti jednomu řešení, ale nikdy nepřišla s jiným. Bořit je snadné. Budovat je podstatně těžší.

Zdroj: Profil na Facebooku Kateřiny Valachové

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.