Dál segregujete Romy, prezident mluví xenofobně o migrantech, kritizuje zpráva lidská práva v Česku

čtvrtek 22. února 2018 ·

Odmítnutí podílet se na povinných kvótách, segregování romských žáků na školách nebo xenofobní vyjadřování o uprchlících ze strany vrcholových politiků považuje za největší problémy v Česku výroční zpráva Amnesty International o stavu lidských práv. Informuje Aktuálně.cz.


Podle dokumentu dochází v Česku stále k diskriminaci Romů. Amnesty, která každoročně hodnotí stav lidských práv ve 159 státech světa, připomíná údaje vlády z loňského července, podle kterých je více než 24 procent romských žáků vzděláváno v segregovaných školách. Zmiňuje také incident z roku 2016, při němž v žatecké pizzerii zemřel Rom. Policie však vyšetřování jeho smrti v únoru odložila.

Rasismus a xenofobie se podle zprávy v Česku neprojevují jen vůči Romům. "Vysocí vládní představitelé včetně prezidenta se vyjadřovali xenofobně o uprchlících a migrantech. Během předvolební kampaně ministr vnitra (Milan Chovanec, pozn. red.) prezentoval jako úspěch restriktivní politiku, která vedla uprchlíky k tomu, aby se vyhnuli České republice," píše organizace.

Celý text naleznete zde

43 komentářů:

Kamínek řekl(a)...
22. února 2018 10:26  

Kdy už někdo ze zodpovědných politiků konečně sdělí těm mimoňům v EU, že u nás se žádní Romové nediskriminují, neboť tu skoro žádní nežijí (alespoň podle sčítání lidu). Podle jakého klíče jsou ti romští žáci počítáni, když ve školních matrikách není uváděna národnost, jen státní příslušnost??? A stejné je to i s migrací - i přerozdělení migranti u nás nebudou chtít zůstat, ale díky Schengenu okamžitě a střelhbitě pomažou do Německa. Proč politici konečně všem těm neziskovkám a dalším organizacím konečně nezavřou ústa???

Petr Pelikán řekl(a)...
22. února 2018 12:01  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Else Freitag řekl(a)...
22. února 2018 13:44  

....Proč politici konečně všem těm neziskovkám a dalším organizacím konečně nezavřou ústa???
Zbytečné u pomatených mozků! Politici musí multikulti-neziskovky pomáhající neexistujícím Romům -viz sčítání ČSSÚ - zlikvidovat a finanční toky zavřít!

Petr Pelikán řekl(a)...
22. února 2018 13:57  

Proč byl prosím můj komentář vymazán? Nenapsal jsem nic ani lživého, ani urážlivého, ani nepravdivého. Prosím o odpověď a zdůvodnění.

Michal Komárek řekl(a)...
22. února 2018 14:09  

Pane Pelikáne, píšete sem občas velmi zajímavé příspěvky k tématu "matematika", jiné Vaše příspěvky jsou ale, bohužel často velmi agresivní, až nenávistné. Takový byl i smazaný příspěvek a diskusi o něm nehodlám rozvíjet. Hezký den!

Petr Pelikán řekl(a)...
22. února 2018 14:14  

Nerozumím tomu. Nic takového jsem nenapsal. Nehledě na to, že když někdo, kdo se stará o diskuzi, napíše, že diskuzi rozvíjet nechce, je to na pováženou. A pokud vás zajímám jen selektivně, beru to jako diskriminaci. Pořád očekávám odpověď, prosím.

Petr Pelikán řekl(a)...
22. února 2018 15:32  

Co Vám, pane Komárku, chybí k odpovědi? Odvaha, inteligence, slušnost nebo jste zaneprázdněn?

Michal Komárek řekl(a)...
22. února 2018 15:36  

Už jsem Vám odpověděl, pane Pelikáne. Chybí tedy důvod pokračovat v této diskusi. Hezký den!

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 15:37  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 15:40  

Pane Komárku, zdá se vám výše uvedená citace z obsáhlého (už třídílného seriálu) nepravdivá? Jsem zvědav, jestli odpovíte.

J.Týř

Michal Komárek řekl(a)...
22. února 2018 15:55  

Ten dlouhý citát z pochybného média, zavánějící konspiračním duchem a nenávistí sem nepatří, pane Týři. Hezký den!

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 16:22  

Pane Komárku, jsem názoru, že pro výuku ke kritickému myšlení by učitelé by měli znát i opačné názory k těm, které v České škole mnohdy nekriticky propagujete. Nepřeháníte to někdy s nálepkováním a cenzurou vám nepohodlných názorů? Viz třeba smazání názoru pana Pelikána v diskusi výše. Zákazy, cenzura a nálepkování odpůrců nejsou férová výchova ke kritickému myšlení. Vyvolávají spíš strach a podněcují odpor nebo dokonce rezignaci. J.Týř

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 16:29  

PS: Jste si jist, že z výše uvedených důvodů nepovažují někteří čtenáři za pochybné konspiračně zavánějící médium i Českou školu, pane Komárku? Já si to nemyslím. Vím jen, že jste v České škole s prominutím "šmrncnutí určitým směrem". Podobně jako mnohá jiná ménia. Ta jiná média vás nepomlouvají ani nenálepkují. Proč to děláte vy?

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 16:37  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 16:42  

Vyprošuji si, pane Komárku, abyste v České škole opakovaně zveřejňoval nedůvodné útoky dost pochybných cizích nevládních organizací na demokraticky volené ústavní činitele suverénní České republiky. V tomto případě útok Amnesty international na prezidenta České republiky, ministra vnitra atd. Ústavní činitelé České republiky včetně pana prezidenta a členů vlády mají, myslím, k imigrační a rómské problematice vcelku korektně vyvážený postoj.

J.Týř

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 17:18  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Michal Komárek řekl(a)...
22. února 2018 17:23  

Pane Týři, nepublikujte tady znovu jednou už smazané citace z pochybných médií. Je to plýtvání časem a energií. Hezký den!

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 18:46  

Pane Komárku,
nepublikujte tady znovu nedůvodné útoky dost pochybných cizích nevládních organizací na demokraticky volené ústavní činitele suverénní České republiky. V tomto případě útok Amnesty international na prezidenta České republiky, na ministra vnitra atd. A necenzurujte, prosím, věcné protinázory. Je to, myslím, pohrdání soudností čtenářů České školy.
Hezký den!
J.Týř

Tajný Učitel řekl(a)...
22. února 2018 19:00  

AI pojmenuje rostoucí extremizmus v české společnosti, kdo za to může? Samozřejmě mrzké neziskovky. Být EU, celou vyšegrádskou čtverilku pošlu zpátky do totalitního exilu v Putinově režii. Nic jiného si nezaslouží.

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 19:04  

Dostanou někdy učitelé v Česku služební zbraň, jak to prý navrhuje prezident Trump po posledním školním masakru na Floridě?

Podle názoru prezidenta Trumpa (viz dnešní zprávy TV Barrandov) by prý ozbrojení učitelé mohli a měli velikost masakru omezit včasněji, než policie. V připadě, že by se to i u nás zavádělo, hlásím se u NÚV, který nemá už tři roky ani ředitele, jako lektor pro kursy střelby pro učitele. Doufám, že to Amnesty International v některé své další zprávě ocení.

:)))

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 19:07  

V připadě, že by se to i u nás zavádělo, hlásím se u NÚV, který nemá už tři roky ani ředitele, jako lektor pro kursy střelby pro učitelky a učitele. Doufám, že to Amnesty International v některé své další zprávě ocení.

Omlouvám se všem za genderově nekorektní vyjádření v předchozím komentáři.

:)))

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 19:13  

Al - to jako Al Capone?!

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Al_Capone

:)))

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 19:24  

Divoký východ: Spolu s dekudlizačními rámy zaveďme (třeba za EU peníze) i odkládací schránky na vše, co do školy nepatří. A taky školní stejnokroje. Nestyďme se, prosím. Naši partneři už to mnohde mají...

Zlý sen: V americké hudební škole vytáhne Jim z pouzdra samopal: "Co tu chceš dělat s tím samopalem?" ptá se učitel. "Já nic, ale co bude dělat táta v bance s mými houslemi, na to jsem tedy zvědav!"

http://www.ceskaskola.cz/2015/11/lukas-kroc-je-zakaz-mobilnich.html

:)))

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 19:26  

Doufám, že mé poslední komentáře Al i TU ocení. :)))

Michal Komárek řekl(a)...
22. února 2018 19:40  

Obávám se jen, pane Týři, že ty komentáře neocení čtenář, který by si chtěl přečíst věcnou diskusi. Hezký večer!

Zdeněk Nutz řekl(a)...
22. února 2018 19:47  

No mě taky už došla trpělivost s portálem Česká škola. Diskuse bez vlákenm bez hodnocení a cenzor, který si o sobě myslí, že jedině on má ty správmé názory.
Doufám, že již brzy vznikne nějaká alternativa. Rád přispěju na provoz. Tohle už končí, bohužel.

Zdeněk Nutz řekl(a)...
22. února 2018 19:54  

No a k tomu ještě články, které se školstvím mají společného jen pramálo.
Můžete to smazat, když to není pravda!!!

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 19:55  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Anonymni z 21:30 řekl(a)...
22. února 2018 20:03  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Zdeněk Nutz řekl(a)...
22. února 2018 21:34  

Tak já teď nevím kde má Janek alternativu

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
22. února 2018 21:38  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Anonymni z 21:30 řekl(a)...
22. února 2018 21:39  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Zdeněk Nutz řekl(a)...
22. února 2018 21:52  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 21:57  

A maže a maže a maže.

Petr Pelikán řekl(a)...
22. února 2018 22:14  

už to není ani české, ani škola...

tyrjir řekl(a)...
22. února 2018 22:16  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Jiří Vojta řekl(a)...
22. února 2018 22:25  

Agresivní a nenávistný komentář, pochybná media, konspirační duch.. Už chybí jenom fašistické lži, vatikánský špion a imperialistický hrdlořez. Komárek se definitivně zbláznil :-)

Tajný Učitel řekl(a)...
23. února 2018 7:40  

Když nesouhlasíme s článkem, zabijme posla. Jak české.

tyrjir řekl(a)...
23. února 2018 15:49  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
tyrjir řekl(a)...
23. února 2018 15:50  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
tyrjir řekl(a)...
23. února 2018 15:59  

Když nesouhlasíme s článkem, zabijme posla. Jak české.

Napsal Tajný učitel 23. února 2018 v 7:40

Není posel jako posel.

Veršovánku s druhým řádkem z toho Tajnému Učiteli dělat nebudu. Panem Komárkem tolerované opakované národnostní urážky opakovaně zveřejňované v České škole Tajným učitelem, myslím, nemají daleko k fašismu. Divím se, že je pan Komárek toleruje.

Pane Komárku, hodláte v České škole i dál tolerovat národnostní urážky opakovaně zveřejňované Tajným Učitelem?

J.Týř

Zdeněk Nutz řekl(a)...
23. února 2018 16:47  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Jiří Vojta řekl(a)...
23. února 2018 20:03  

Znáte osobně někoho, kdo by bránil romským dětem vzorně se učit a stát se premianty třídy? Já ne.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.