Ředitel střední školy: Naše školství obecně neposkytuje dívkám tolik příležitostí k vyučení

pondělí 15. ledna 2018 ·

Středních škol řemesel a služeb je v Česku hodně, ale ta v Černé za Bory na okraji Pardubic jako jediná nabízí obor manipulant poštovního provozu a přepravy. Ten byl otevřen poprvé před třemi lety. Zájem byl zpočátku spíš opatrný a rozpačitý, ale v současnosti se ukazuje, že obor má perspektivu. Česká pošta se rozhodně v současnosti nemůže chlubit plným stavem zaměstnanců. „Vycházeli jsme z toho, že naše školství obecně neposkytuje dívkám tolik příležitostí k vyučení. Obor zaměřený na poštovnictví tak studují převážně dívky,“ řekl Právu ředitel Střední školy řemesel Milan Randák.

„V kraji působí v letošním školním roce celkem 13 soukromých středních škol, z toho je sedm v Pardubicích. Tyto školy jsou financovány ze státního rozpočtu prostřednictvím kraje podle počtu žáků a dále ze zdrojů zřizovatele. Jde o školy gymnaziálního typu, odborné střední školy, jednu speciální školu pro žáky se zdravotními postiženími, ale i o tříletá odborná učiliště,“ řekl Právu krajský radní pro školství Bohumil Bernášek. Upozornil, že v této škole, ač soukromé, se školné neplatí.

Celý text naleznete v dnešním vydání deníku Právo

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.